Działanie sauny IR na organizm.

Sauna infrared (sauna IR) to sauna na podczerwień, która doskonale sprawdzi się, gdy cierpisz na bóle kręgosłupa wszelakiego pochodzenia, choroby zwyrodnieniowe stawów, dyskopatie, różnorakie zaburzenia krążenia obwodowego, większość stanów pourazowych narządu ruchu, cukrzycę czy nawet otyłość. Czy i jakie jeszcze są jeszcze wskazania do korzystania z sauny IR? Jak działa sauna na podczerwień i kto ewentualnie nie powinien z takiej sauny korzystać?

Sauna infrared (sauna IR) to nic innego jak sauna na wszystkim doskonale znaną podczerwień. Kabina sauny wykonana jest z naturalnego drewna, czyli tak jak w saunie tradycyjnej, ale jej działanie lecznicze związane jest z promieniami podczerwonymi i energią cieplną, którą wytwarzają. Promienie podczerwone wnikają w ciało (na głębokość około 3-4 cm), dzięki czemu bardzo szybko, niezwykle skutecznie i bezpośrednio oddziałują na cały organizm. W saunie infrared nie panują tak wysokie temperatury jak w tradycyjnej saunie, norma zamyka się w granicach 30-60 stopni C, co nie zmniejsza w żaden sposób jej prozdrowotnych właściwości. Z niższej temperatury wynika jeszcze jedna dodatkowa zaleta – mogą z niej korzystać zarówno dzieci, jak i osoby starsze, oczywiście – jak w każdym przypadku – jeśli nie ma wyraźnych przeciwwskazań lekarskich.

Jak działa sauna na podczerwień?

Pojedyncza sesja w saunie IR powinna trwać około 30 minut, a zabieg najlepiej powtarzać jeden do maksymalnie trzech razy w tygodniu. Dla uzyskania jak najlepszego efektu leczniczego warto skorzystać z kilku sesji w miarę równym lub zbliżonym odstępie czasu. Do korzystania z takiej sauny nie potrzeba żadnych specjalnych przygotowań – do sauny wchodzi się bez klapek, w samym ręczniku (warto wziąć też ręcznik pod stopy), najlepiej godzinę lub więcej po posiłku. Przed seansem w saunie trzeba się umyć, by usunąć z ciała pozostałości kremów i balsamów. Dzięki temu dość szybko dochodzi do rozszerzenia porów, a skóra może naturalnie oddychać. Po zakończonym seansie należy się dokładnie wytrzeć, po kilku minutach, gdy pory zaczną się już zamykać można (choć nie jest to konieczne) można schłodzić ciało letnim prysznicem. Połączenie przyjemnego z pożytecznym jest sauna IR w pokoju hotelowym. Eliminuje konieczność migracji po obiekcie w celu skorzystania z zabiegów.

Tanie noclegi Mysłowice

Tanie noclegi Chorzów

Tanie noclegi Jaworzno